Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

Android için tehlikeli uygulamalar, herkes indirdi!

Google News Peypan

Genelde Play Store’den gördüğümüz her programı indirir ona güveniriz fakat play protectinde gözünden kaçırdığı bazı uygulamalar olabiliyor bu yüzden yüklediğimiz uygulamaları ve ya oyunları dikkatli ve virüs olmadığında emin bir şekilde indirmeliyiz. Android telefon kullanan kullanıcıları etkileyecek önemli bir uyarı var. İşte Android için tehlike vaat edebilecek uygulamalar:

Siber güvenlik uzmanları, yeni araştırmalardan sonra yeni Android kötü amaçlı yazılımları tespit etti. Bu hileli uygulamalar TeaBot, FluBot ve Oscorp (UBEL) gibi davranabilir. Ayrıca, kullanıcıların bankacılık hareketlerini simüle ederek banka hesaplarını boşaltabilirler. SharkBot adlı bir Android bankacılık truva atı, antivirüs Bir uygulamaya benziyor, bu yüzden Google Play Store’un güvenlik bariyerlerinden kurtuldu.

SharkBot, akıllı telefonlardan para aktarmak için kimlik bilgilerini çalan TeaBot, FluBot ve Oscorp (UBEL) kötü amaçlı yazılımı gibi 2 faktörlü kimlik doğrulama yazılımını atlayabilen bir Truva atıdır.

 SharkBot, siber güvenlik firması NCC Group’ta kötü amaçlı yazılım (Virüs) analistleri Alberto Segura ve Rolf Govers tarafından keşfedildi. Şimdiye kadar kullanıcılar tarafından 57.000 kez indirildi. Uzmanlar Google ile temasa geçti. Ancak, kullanıcılar her zaman aşağıda listelenen uygulamalardan kaçınmalıdır:

  • Antivirüs, Super Cleaner – 1.000’den fazla yükleme
  • Atom Clean-Booster, Antivirus – 500’den fazla yükleme
  • Alpha Antivirus, Cleaner – 5.000’den fazla yükleme
  • Powerful Cleaner, Antivirus – 50.000’den fazla yükleme
Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Siz bu programları kullanıyormuydunuz?
İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -