Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

Android’de Depolama Sorunu Kökten Çözülüyor!

Google News Peypan

Google’ın yeni özelliği sayesinde Android telefonlarda depolama dolduğunda uygulama kaldırmaya gerek kalmayacak.

Akıllı telefonların temel problemlerinden biri, yeterli depolama alanına sahip olmamalarıdır. Bu sorun, özellikle 512 GB ve 1 TB depolama seçeneklerine sahip amiral gemisi cihazların ortaya çıkmasıyla  nispeten çözüldü. Ancak 1 TB depolama maliyetinin yüksek olması nedeniyle telefonun satış fiyatı da doğal olarak yüksek.Google, Android telefonlarda  depolama alanının bitmesi sorununu çözecek bir özellik üzerinde çalışıyor.  Archived APK adlı yeni bir uygulama paketleme sistemi, akıllı telefonunuzda kullanmadığınız uygulamaları geçici olarak arşivlemenize olanak tanır.

Telefonda %60 depolama tasarrufu elde edin

Uygulamanız arşivlendiğinde “Archived APK” formatına dönüştürülecektir. Bu özellik ile uygulamayı tamamen kaldırmak arasındaki en büyük fark veri korumasıdır. Google’a göre, arşivlenen APK dosyası geleneksel APK’dan daha küçük olacak ve kurtarma işleminden sonra uygulama verileri döndürülecek.

Google, uygulama arşivlendikten sonra cihazın  depolama alanının %60’ının boşalacağını ve yetersiz depolama durumunda uygulamanın tamamen silinmesine gerek olmadığını söyledi. Şirket, Bundletool 1.0’ın piyasaya sürülmesiyle geliştiricilere yeni özellikler sunmayı planladığını ve yıl sonuna kadar halka açık hale getireceğini söyledi.

“Arşivleme, kullanıcıların uygulamaları tamamen silmek yerine bazı kısımlarını kaldırmalarına olanak vererek uygulama depolama alanından %60 tasarruf sağlayan yeni bir özelliktir. Arşivlenen uygulamalar cihazda kalır ve kullanıcı verilerini depolar. Mevcut en son uyumlu sürüme kolayca geri yükleyebilirsiniz. tutuyor.”

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -