Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

Anonymous Rus İstihbarat Servisini Hackledi!

Google News Peypan

Anonim Rusya saldırılarına devam etti. Anonymous adlı hacker grubu, Rusya Federal Güvenlik Servisi’ni hackledi.
Anonymous daha önce Rus devlet televizyonu hackleyerek Rusya’nın Ukrayna’ya saldırına ait görüntülerini paylaşmıştı, şimdi de Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) hizmetlerini ele geçirdiğini iddia etti.
Hacking topluluğu Anonymous, Rus FSB web sitesini hacklediğini ve erişilemez hale getirdiğini duyurdu. Grup, Twitter hesabından “güle güle fsb.ru” ifadesini kullanarak bir açıklama yaptı. Ancak siteye şu anda erişilemediği söyleniyor ve Putin harekete geçerek FSB web sitesini devre dışı bıraktı.Anonymous FBS’yi Hackledi

Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşa hacker grubu Anonymous dahil oldu. Savaşın başladığı günlerde Putin’e yönelik açıklamalarda bulunan ve Rus devlet televizyonu hackleyen grup, en son Rusya danışma teşkilatına sızdığını iddia eden paylaşımlarda bulundu.

 

Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB) hizmetlerini kontrol eden Anonymous’un saldırıyı nasıl gerçekleştirdiği bilinmiyor. Ancak siber güvenlik uzmanları, Rusya Federasyonu Federal Güvenlik Servisi tarafından yapılan saldırıların dağıtılmış ağ saldırıları (DDOS) kullanılarak gerçekleştirilebileceğine dikkat çekiyor.

Anonymous’un FSB’nin “fsb.ru” sitesini ele geçirmesinin ardından siteye erişimin engellendiğini belirtmek gerekir. Şu anda bir web sitesine erişmeye çalıştığımda “Bağlantı yok” mesajını alıyorum. Ukrayna’dan gelen bir rapora göre Putin’in FSB’nin web sitesini  devre dışı bırakmak için adımlar attığını, ancak Rusya’dan resmi bir açıklama olmadığını lütfen unutmayın.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -