Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

Google Haritalara Beklenen Ücret Özelliği Geliyor!

Google News Peypan

Google Haritalar, yol tarifleri için mükemmel bir uygulamadır. Google yıllardır ülkemizde ve dünyada daha iyi deneyimlere ciddi şekilde yatırım yapıyor. Yürümekten toplu taşıma ile seyahat etmeye kadar birçok araç seçeneği hakkında detaylı bilgi veren uygulamalarda beklenen özellikler vardı. Google Haritalar, son güncellemeyle beklenen özellikleri getirdi ve iPhone kullanıcılarına bir güzel haber daha verdi.

Google Haritalar, geçiş ücretlerini gösterecek

Daha önce uygulama rota oluşturduğunda ücretli yol olduğu bilgisi veriliyordu. Sürücü tüm geçiş ücretlerini anlayamadığı ve hesaplayamadığı için yolculuğun sonu garip olabilir. Google Haritalar; tüm güzergah boyunca yol ve köprü geçiş ücretlerini hesaplar ve görüntüler. Bu özellik başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Japonya ve Endonezya’da mevcuttu.Google Haritalara Beklenen Ücret Özelliği Geliyor!

Bu özellik sayesinde seyahatiniz sırasında ödeyeceğiniz otoyol geçiş ücretlerini hızlıca öğrenebilirsiniz. Varış sürenizi uzatmak ve daha ucuz bir rotayı tercih etmek isterseniz seçeneklerle karşılaşacaksınız. Bu özellik şu anda ülkemizde aktif değil ancak aktif hale geldiğinde çok ilgi göreceğine eminiz.

Gelecek olan tek yenilik bu değil. Yine yeni özellik aynı ülkede aktif. Yol hız sınırları artık ekranda görüntülenebiliyor ve bazı yollar artık trafik ışığının rengini gösteriyor. Işıkların rengini bilmek, özellikle yoğun yollarda  başka bir yolu takip edip etmeme konusunda daha iyi kararlar vermenize yardımcı olacaktır.Google Haritalara Beklenen Ücret Özelliği Geliyor!

Son olarak  iPhone ve iPad kullanıcıları için güzel bir haberden bahsedelim. iOS’a eklenen yeni özelliklerle artık Google Haritalar’daki daha fazla özelliği kullanabilirsiniz. Son olarak Google, iOS cihazınızın en son harita deneyimine erişmesine izin vermek için ihtiyacınız olan desteği sağlayacaktır. Güncellemeleri kontrol etmeyi unutmayın.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -