Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

Google’da bulamayacağınız Dark Web siteleri

Google News Peypan

İnternetin dibi olarak bilinen dark web, birçok yasa dışı siteye ev sahipliği yapan alandır. Dark web sitesinin içeriği nedeniyle, geleneksel arama motorları tarafından erişilemez. Karanlık tarafa yalnızca sosyal medya ve web sitelerindeki buzdağları gibi belirli tarayıcılarda erişilebilir.

Karanlık web sitesi içeriği, tüm internet ebeveynleri için güvenli bir  yer değildir. Web siteleri içinde tehlikeli kişiler bulunduğu için her türlü dolandırıcılık ve siber saldırılara maruz kalabilmektedir. Ayrıca genellikle gizlice devlet tarafından  kontrol edildiği için yakalanma riski altındadır. Peki karanlık bir web sitesinin içeriği nedir? Gelin haber detaylarına birlikte göz atalım.

 Dark Web siteleri

Daha önce de belirtildiği gibi, karanlık bir web sitesine erişmek çok tehlikeli bir iştir. İnternetin karanlık tarafına erişmeden önce onu bir VPN ile korumanız veya bir TOR tarayıcısı kullanmanız gerekir. Aksi takdirde, istemeden yasadışı karanlık taraf çalışmalarına katılmak ve zarar vermek kaçınılmaz olabilir. TOR Tarayıcı, Onion Routing’in kısaltmasıdır ve kullanıcıların anonim kalmasını sağlar.Google’da bulamayacağınız Dark Web siteleri

The Hidden Wiki

HiddenWiki adından da anlaşılacağı gibi hassas bilgilerin bulunduğu bir alandır. Bu, karanlık ağdaki en eski sitelerden biridir. Gizli Wiki, bazı derin web sitelerine güncel bağlantılar içerir. Sayfanın başı “Gizli wiki, en iyi karanlık web sitelerini toplar” metnini içerir.

Google’da bulamayacağınız Dark Web siteleri

 

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -