Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

Instagram Spam Kaldırma Yöntemleri

Google News Peypan

 Instagram spam kaldırma yöntemleri; sosyal medya uygulamalarının vazgeçilmezi olan “Instagram spam’lerinden nasıl kurtulurum”. Sorunuzun cevabını aradık. Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram uygulamasında spam yiyicilerin konusu “Instagram spam’lerinden nasıl kurtulurum”. Olur.

Instagram Spam

Kullanıcıların kişisel bilgilerinin ve hesaplarının güvenliğine odaklanan Instagram uygulamaları, çeşitli kuralları ihlal eden kullanıcılara spam cezaları uygulamaktadır. Instagram’da iki tür spam vardır. Birincisi, topluluk kurallarını ihlal etmenin spam cezasıdır. İkincisi, kullanıcılardan spam cezaları almaktır.

Instagram’da spam’in en büyük nedeni topluluk kurallarına uymamaktır. Instagram spam’ini kaldırmak için öncelikle bu topluluk kurallarını ihlal eden gönderileri ve  topluluk yönergelerine uymayan tüm gönderileri kaldırmalısınız. O zaman bu tür gönderileri bir daha tekrarlamayın. Topluluk kurallarını bu şekilde ihlal ederseniz, spam yasağı bir  hafta içinde kaldırılacaktır.

Instagram Spam Kaldırma Nasıl Yapılıyor?

Instagram uygulamasında spam cezası aldıysanız dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Bu konularda dikkat ettiğiniz zaman spam cezası almazsınız. Bu kurallardan bazıları şunlar:

 • Diğer kullanıcılara yönelik saldırgan, küfürlü, taciz edici veya ırkçı gönderiler veya yorumlar oluşturmayın.
 • Instagram’ın topluluk kurallarına uymalısınız.
 • Eğer +18 bir görsel paylaşımı yaptıysanız bu paylaşımı kaldırmalısınız.
 • Görüntüleri ve gönderileri normalden daha hızlı beğenirseniz, uygulama sizi robot sanabilir ve spam cezası verebilir. Özellikle  yeni bir hesap açtıysanız, bunun farkında olmanız gerekir.
 • Instagram’da aynı anda birden fazla kişiye takip isteği gönderirseniz  robot olarak algılanır ve spam cezasına çarptırılabilir.
 • Ayrıca takip isteği gönderen kişi  sizi reddederse ve siz isteği göndermeye devam ederseniz uygulama başkalarını rahatsız ettiğini düşünerek spam cezası verebilir.

Instagram Spam Nasıl Kaldırılır?

Bir kullanıcının gönderisine veya gönderdiğiniz mesaja yaptığı bir yorum için spam cezası alırsanız, “Instagram spam’inden nasıl kurtulurum?” konusuna bakın.

 1. Başkalarından gelen şikayetler nedeniyle spam alırsanız, hesabınızın spam içerdiğini belirten bir gönderi oluşturun ve diğer kullanıcılardan gönderinizi derecelendirmelerini ve yorum yapmalarını isteyin. lütfen bana verin.
 2. Ayrıca hikayenizde spam yaptığınızı belirtin ve  bunu kullanıcılarınıza gösterin.
 3. Beğeniler ve yorumlar gibi Instagram özelliklerini aşırı  kullanmayın. Hızlı davranırsanız spam cezanızı uzatabilirsiniz.
Bu adımları izleyerek spam’den daha hızlı kurtulabilirsiniz.

Instagram Spam İtirazı Nasıl Yapılır?

Instagram uygulaması ile spam gönderdiğiniz için para cezasına çarptırılırsanız, dikkat etmeniz gereken ilk şey neden spam olarak gönderildiğinizdir. Topluluk kurallarına uymazsanız Instagram’da spam alacağınızı ve insanlar şikayet ederse para cezası alabileceğinizi zaten açıkladık. Bunun için aldığınız spam cezalarından kurtulmak için öncelikle Instagram platformunun belirlediği topluluk kurallarını dikkatlice okumalı ve uygulamanızı bu kurallara özellikle dikkat ederek  kullanmalısınız. Topluluk kurallarına uymayan bir gönderi yaparsanız ve diğer kullanıcılar bunu şikayet edebilirse, bunu silmemeye ve yeniden yayınlamamaya dikkat etmelisiniz.

Bunları gözlemledikten sonra, spam cezanızı yükseltmek için bu adımları izleyin.

 1. Instagram’ın resmi Yardım Merkezi web sitesinde oturum açın.
 2. İlgili sayfaya gitmek için bu arama bölümüne “Instagram hesabım donduruldu” yazın.
 3. Bu sayfadaki spam hesabı kişisel bir hesapsa, Hayır seçeneğini işaretleyin ve Gönder düğmesini tıklayın.
 4. Ardından açılan sayfada kimlik bilgilerini ve “isim, Instagram kullanıcı adı, e-posta adresi” bilgilerini doldurup bu formu gönderin.
 5. Ardından, takip etmeniz gereken talimatlar Instagram’da kayıtlı e-posta adresine gönderilecektir.
 6. Instagram tarafından gönderilen talimatları takip ederek spam cezasını kaldırabilirsiniz.

Bu durumların dışında bu platformun sunduğu beğeni, yorum, mesaj gönderme, arkadaşlık isteği gönderme gibi bir çok özellik gün içerisinde hesabınızı kullanırken ceza almamanız için sunulmaktadır. çok sık ve hızlı çalıştırmamaya dikkat edin. Böyle bir özelliği sürekli ve hızlı bir şekilde kullanırsanız Instagram tarafından engellenebilir ve kullanamayabilirsiniz. Bunun nedeni senin bir bot veya robot olduğunu düşünmesi olabilir.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -