Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

Reddit Place’te Türkiye bayrağına saldırı yapıldı!

Google News Peypan

Çeşitli görüntülerin paylaşıldığı Reddit Place isimli etkinlikte skandal bir olay yaşandı. Bu durumda kullanıcı 1000×1000 canvas alanına 5 dakikada piksel ekleyerek görsel olarak çalışabilir. Kullanıcılar bir araya gelip piksel eklediğinde, görüntü hemen görünecektir. Görüntü oluşturulduktan sonra başka bir kullanıcı  aynı alanı silebilir ve işi için kullanabilir.

Ancak bazı kullanıcılar, ülkelerini temsil etmek için alana ülkelerine ait bir bayrak eklemek istediler. Ancak mevcut bilgilere göre ulusal bayrak kirletilmemelidir. Ama süreç o kadar ileri gitmedi. Zamanla bayrağımıza  saldırı düzenlendiği açıklandı.

Türk bayrağına saldırdılar, Elraenn ve izleyicileri müdahale etti

Twitch platformunda olayların durduğu gün yoktur. Şimdi ise Reddit Place adlı bir etkinlikte Twitch Türkiye’den Elraenn, Tuğkan Gönültaş ve Kanada’nın Xqcow yayıncısı arasında Türk bayrağına saldıran bir bayrak savaşı yaşandı.

Reddit Place’te Türkiye bayrağına saldırı yapıldı!

Türkiye bayrağına saldırı yaptı

İspanya, Cezayir, İngiltere, Kanada gibi ülkelerin bayraklarının yer aldığı programda cami motifli Japonya bayrağı da yer aldı. Ancak Kanadalı yayıncılar bayrağımıza  bir saldırı başlattı. Bu bir oyun ortamıdır, ancak tüm kullanıcıların ulusal bayrağa saygı duyması önemlidir.

Bayrağımız koruma altına alındı

Cami temalı kısmı tamamen ortadan kaldırmaya başlayan yayıncılar, daha sonra bayrağa doğru ilerlemeye başladı. Bunu fark eden Tuğkan Gönültaş ve seyircileri harekete geçti ve bayrağımızı onların koruması altında kaldırdı.

Reddit Place’te Türkiye bayrağına saldırı yapıldı!

Başta da belirttiğimiz gibi her 5 dakikada bir pikseller eklendiğinde sanal ortamda yüzbinlerce insan bayrağımız için savaştı. Elaen, diğer insanların desteğiyle en başından herkese teşekkür etti ve açıkça diğer bayraklar için hiçbir şey yapmayacağını söyledi.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -