Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

Rusya kendi Instagram’ını yapıyor! Rossgram

Google News Peypan

Ukrayna’nın işgali sonrası Rusya’da yasaklanan Instagram için yerel bir alternatif geliştirildi. Rus girişimciler, “Instagram Ağının Analogu” adlı yeni bir sosyal ağ olan Rossgram‘ı duyurdular. Bu, Rossgram adlı yeni bir sosyal medya platformudur.

Rossgram nedir? Rossgram nasıl kullanılır?

Web sitesine göre Rossgram, 28 Mart 2022’de Android ve iOS için  piyasaya sürülecek. Hem web hem de mobil pazarı kullanıcılarına hitap eden yeni bir platform, Instagram’ın Rus analoğu olarak tanımlanıyor. Tüm kullanıcılar için erişim  Nisan 2022’de başlayacak.

Rusya kendi Instagram'ını yapıyor! Rossgram

Rossgram geliştiricisi Alexander Zobov, V Kontakte ve Telegram kurucusu Pavel Durov ile yaptığı işbirlikleri ile tanınan bir girişimcidir. Zobov, Rus medyasının kendi sosyal ağlarında daha özgür olacağına inanıyor.

Zobov’dan yapılan açıklamaya göre, hizmet ilk olarak Rusya’nın en popüler sosyal medya fenomenlerine (blog yazarları, YouTuber’lar, kurumsal ortaklar) sunulacak.

Projenin arkasındaki ekip henüz bilinmiyor, ancak Rothgram web sitesine göre kurucular iki girişimci, Alexander Zobov ve Kirill Philimonov. Rothgram’ın İnternet Pazarlama Müdürü yaptığı açıklamada şu ifadeyi kullandı:

“Ortağım Kirill Filimonov ve geliştirici grubumuz aslında böyle bir sosyal medya kurmaya hazırdı. Yurttaşlarımız, tanınmış sosyal ağın (Instagram’dan bahsediyor) Rus eşdeğerini yapma fırsatını kaçırmamaya karar verdi.”

Rusya geçtiğimiz hafta  Instagram yasağını resmen başlattı, ancak birçok kullanıcı VPN hizmetleri aracılığıyla sosyal medyaya erişmeye devam ediyor. Ancak VPN hareketi yeterli görünmüyor.

Rus medya düzenleyicisi Roskomnadzor, yaklaşık 20 popüler VPN hizmetinin engellendiğini söyledi. Engellenen VPN hizmetleri arasında Hola, ExpressVPN, KeepSolid VPN Unlimited, NordVPN, Speedify VPN ve IPVanish VPN bulunur.

İLGİLİ MAKALELER

1 Yorum

  1. Yapsın yapsın yazılımcılara kg. Ama aga 20 tane vpn de gizlesen her türlü isteyen bulur vpn hizmetini gider hintce cevirir vpn apk indir diye translate kullanarak google da aratir o çevirdiğini hindistanda ki bis server üzerinden amerika serverina bağlanmış olur örnek vermek gerekirse

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -