Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

Yazılımla İlgilenen Gençler TEKNOFEST Pardus 21.2’de Yarışıyor

Google News Peypan

 

TEKNOFEST Teknoloji Yarışması kapsamında düzenlenen Pardus 21.2 Hata Yakalama ve Öneri Yarışması, yazılıma ilgi duyan gençleri bir araya getiriyor. TÜB0054 TAK ve Bilişim Vadisi tarafından düzenlenen yarışma, Pardus’un Mart 2022’de yayınlanan en son sürümü olan Pardus 21.2’de gerçekleşecek. 

Pardus 21.2 Hata Yakalama ve Öneri Yarışması, açık kaynak yazılımlarla ilgileniyor, Pardus 21.2 ile ilgileniyor ve Pardus’a katkıda bulunuyor. , Önlisans, yüksek lisans, doktora, açık öğretim). Katılımcıların hataları bulmaları, geliştirmeleri/iyileştirmeleri, açıklamaları ve  belirlenen sorunlara çözüm önermeleri beklenir.

Son başvuru tarihi 15 Mayıs 2022’dir.

15 Mayıs 2022’ye kadar başvuruyu aldıktan sonra, katılımcılar 3 Haziran’a kadar hata ve öneri prosedürüne katılacaklardır. 06.24.2018 tarihinde değerlendirmenin yapıldığı yarışmanın galibi. Ödülü, 30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri ​​arasında Samsung’da gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST 2022 Karadeniz’de alacaksınız. Pardus 21.2’ye teknofest.org adresini ziyaret ederek katılabilirsiniz. Burada birinciye 15.000 TL, ikinciye 10.000 TL ve üçüncüye  7.500 TL ödül veriliyor.

TEKNOFEST tarafından çeşitli kategorilerde düzenlenen turnuvalar. İlkokul öğrencileri, ortaokul öğrencileri, lise öğrencileri, üniversite öğrencileri üzerindeki gençler ve lisansüstü öğrenciler de katılabilir. Bu alanlarda çalışan binlerce gencin projelerine destek olmak ve gençlerin milli teknolojinin üretimine ve geliştirilmesine olan ilgisini artırmak için ön elemeyi geçen ekiplere 15 milyon TL’nin üzerinde malzeme yardımı yapıldı. .. Bu yılki seçim aşamasına ve TEKNOFEST’e katılan ve yer almaya hak kazanan takıma 6 milyon TL. 1000’den fazla ödül verilecek. Binlerce gencin projelerine destek olmak için turnuvada finale kalan takımlara ulaşım ve konaklama desteği  sağlanacak. TEKNOFEST`in yarışmalarına katılmak ve bilgi almak için tüm detaylar https://teknofest.org/tr/ web sitesinde yer alıyor.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -