Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

Telegram’a Büyük güncelleme geldi, Whatsapp’a meydan okuyacak

Google News Peypan

 

Güncellenmiş Telegram: Yeni özellikler WhatsApp’a meydan okuyacak! Telegram, aylık 500 milyon aktif kullanıcısı ile en çok kullanılan ikinci anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Platform dün yaptığı blog yazısında birçok yeni özellik sunduğunu duyurdu. Uygulama bildirim seslerinden sessiz saatlere kadar birçok yenilik getirdi. Peki Telegram güncellemesindeki yeniliklerin detayları nedir?Gelin haberlere birlikte bakalım.

Telegram yenilikler

Telegram güncellemesi ile kullanıcılar artık istedikleri sesi bildirim sesi olarak ayarlayabilirler. Bildirim sesleri şu anda 5 saniyeden kısa ve 300 KB’ye kadar desteklenmektedir. İstediğiniz müziği veya kayıt bildirimini çalmaya başlamak için şu adımları uygulamanız yeterlidir:

  • Ayarlar
  • Bildirimler ve Sesler

Telegram'a Büyük güncelleme geldi, Whatsapp'a meydan okuyacak

Yeni güncellemeyle beraber Telegram’da insanları sessize alma zamanı da değişiyor. Güncellemeden önce, kullanıcılar kişileri yalnızca 8 saat veya 2 gün boyunca sessize aldı. Telegram kullanıcıları artık kişileri 30 saniye ila 3 ay arasında sessize alıyor. Bir kullanıcının bildirimlerini Telegram’da susturmak için şu adımları uygulamanız gerekir:

  • Bildirimler
  • Sesi Kapat

Telegram'a Büyük güncelleme geldi, Whatsapp'a meydan okuyacak

Telegram, mesajları otomatik olarak silme özelliğini sohbete getiriyor. Mesajlar, gizli mesajlar için veya mesaj kirliliğini azaltmak için belirli zamanlarda otomatik olarak silinir. İstediğiniz kişinin profilinin üç nokta alanından otomatik kaldırma özelliğini açabilirsiniz.

Telegram'a Büyük güncelleme geldi, Whatsapp'a meydan okuyacak

iOS cihazlar için iyileştirilmiş mesaj çevirisi

iOS cihazlar için uygulamada güncellenmiş dil çevirisi. Çeviri işlevine yeni diller eklenmiş ve kalitesi artırılmıştır. Mesajı istediğiniz dile çevirmek için önce ayarlara bir “Çevir” düğmesi eklemelisiniz.

Yeni animasyonlar ve hareketli emojiler

Ördek animasyonları, kullanıcıların Telegram ayarlarında değişiklik yapmasına yardımcı olur. Sohbetleri daha eğlenceli duruma getirmek için sohbetlere animasyonlu ifadeler de eklendi.

Telegram'a Büyük güncelleme geldi, Whatsapp'a meydan okuyacak

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sizce Telegram whatsapp’ı geçebilirmi? Bana göre geçti fakat telegramın Whatsapp’dan büyük bir kitle kazanması zor gibi duruyor. Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın. Yorumlarınız bizim için değerli.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -