Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

Tiktok story hakkında büyük güncelleme!

Google News Peypan

Kısa video yayınlama platformu TikTok, Ağustos 2021’de ilk kez paylaşılan TikTok Stories özelliğini, Instagram benzeri bir deneyim sunan TikTok Stories, WhatsApp ve Snapchat, Türkiye’ye gelecek mi?

TikTok Story nedir, nasıl kullanılır?

TikTok,  geçtiğimiz sene duyurduğu Hikayeler özelliğini Instagram ile rekabeti ateşlemek için birden fazla kullanıcı üzerinde test etmeye başladı.Kısa video platformu Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’deki bazı kullanıcılara hikayeleri paylaşma imkanı verdiğini duyurdu.

Tiktok story hakkında büyük güncelleme!

 

The Verge tarafından belirtildiği gibi, TikTok Stories; Snapchat, Instagram ve WhatsApp’taki hikayelerle aynı şekilde çalışır. Kullanıcılar TikTok Stories’e fotoğraf/video yükleyebilir ve bu paylaşımları metin, efekt, filtre ve şarkılarla destekleyebilir.

Yeni özellik ile normal uygulama içi gönderi arasındaki en büyük fark, tahmin edebileceğiniz gibi hikayelerin yalnızca 24 saat geçerli olması, ayrıca hikayelerin doğrudan profilde veya ana sayfada görünmeyecek olmasıdır. kullanıcının profil resmine dokunarak geçmişi görün.

TikTok sözcüsü, TikTok’un büyüyen topluluğu için daha fazla video paylaşım fırsatı sağlamak istediklerini söyledi.Platform, özelliğin yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de test edileceğini, bu nedenle TikTok Stories’in Türkiye’de kullanılamayacağını söyledi:

Kullanıcılarımızın yaratıcı fikirlerini, TikTok topluluğu için hayata geçirmelerine daha fazla imkan tanıyan Hikayeler’in pilot testini genişletiyoruz.

Tiktok story hakkında büyük güncelleme!

The Verge tarafından belirlendiği gibi, TikTok Stories; Snapchat, Instagram ve WhatsApp’taki hikayelerle aynı şekilde çalışır. Kullanıcılar TikTok Stories’e fotoğraf/video yükleyebilir ve bu paylaşımları metin, efekt, filtre ve şarkılarla destekleyebilir.

Yeni özellik ile normal uygulama içi gönderi arasındaki en fazla fark, tahmin edebileceğiniz gibi hikayelerin yalnızca 24 saat geçerli olması, ayrıca hikayelerin doğrudan profilde veya ana sayfada görünmeyecek olmasıdır. kullanıcının profil resmine dokunarak geçmişi görün.

TikTok sözcüsü, TikTok’un büyüyen topluluğu için daha fazla video paylaşım fırsatı sağlamak istediklerini söyledi.Platform, özelliğin yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de test edileceğini, bu nedenle TikTok Stories’in Türkiye’de kullanılamayacağını söyledi.

Tiktok story hakkında büyük güncelleme!

 

Sosyal medya platformlarında hikayeler trendi Snapchat duyurulduğundan beri popüler hale geldi. Instagram, Facebook ve hatta LinkedIn gibi ağlar, Hikayeler özelliğini sunarak Snapchat’in ayak izlerini takip etti. TikTok ise özelliği aceleye getirmek istemiyor gibi görünüyor ve halen test edilmekte olan özelliği bölge bölge kullanıma sunuyor. Uygulama, özelliğin resmi çıkış tarihini henüz açıklamadı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sizce bu özellik Türkiyeye gelmelimiydi? yorumlarınızı bekliyorum.

İLGİLİ MAKALELER

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -