Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

Tinder Büyük Adım: Sabıka Kaydı Başlıyor!

Google News Peypan

Günümüzde tanışma siteleri ve platformlarının sayısı her geçen gün artıyor ve hayatımızdaki birçok şey  gibi yeni insanlarla tanışmak artık online olarak gerçekleşiyor. Aralarında en popüler çöpçatanlık sitelerinden biri olan Tinder, aşağıdaki gibi bazı önlemler alacağını duyurdu. Bu süreci güvenli  hale getirmek için sabıka kaydı kontrolleri. Peki bu özellik gerekli mi diye sorarsanız bazen hayati derecede önem taşıyabilir fakat büyük sabıka kaydı olan biri hal ve harektlerinden davranışlarından belli olur diye düşünüyorum.Tinder eşleşmede sabıka kaydı kontrolü

Tinder, kullanıcıların eşlerinin suç geçmişi veya kötü şöhretli tutuklamalar, mahkumiyetler ve şiddet içeren davranışlarda bulunup bulunmadığını görmelerini sağlayan Suçlu Arka Plan Kontrolü adlı yeni bir hizmet başlattığını duyurdu.

Tinder Büyük Adım: Sabıka Kaydı Başlıyor!

 

Bu nedenle Tinder, cezai arka plan kontrolleri yapmak için 2021’de Match Group şirketi  satın alan Garbo adlı kar amacı istemeyen bir kurumla sözleşme yapacak. Tracey Breeden söylediği sözler ise şu şekilde:

 Çok uzun süredir kadınlar ve geleneksel olarak marjinalleştirilmiş gruplar, pek çok güvenlik engeliyle karşılaştı. Garbo’nun düşünceli ve yenilikçi tüketici geçmiş kontrolleri, kişisel güvenlik tercihlerini bilgilendirmeye yardımcı olmak için kritik bilgilerle insanları güçlendirirken sektörü ileriye taşıyacak.

Tinder Büyük Adım: Sabıka Kaydı Başlıyor!

Etkinlik sırasında Tinder, 2 farklı ücretsiz doğrulama hizmeti sunacağını söyledi ancak Match Group’un açıklamasının ardından, herhangi bir bilgi bulunmayan ayrıntılı araştırmalar için 2,50 dolarlık küçük bir işlem ücretinin gerekeceği ortaya çıktı.

 

Ayrıca Match Group, önümüzdeki aylarda Match ve OkCupid gibi diğer tanışma uygulamalarına benzer yeni hizmetler sunacağını ve bu sürecin gelecekte standart bir uygulama haline gelebileceğini söyledi.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz sizce bu özelliğin faydasını kullanıcılar gözlemleyebilecek mi? Yoksa pek de kullanılmayıp çöpe mi gidilecek

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -