Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

Ücretli oyunlar Google Play Store’da ücretsiz olarak sunulacak!

Google News Peypan

Google Play Store, içeriklerini pahalı bulan insanlar için bir derecelendirme özelliği başlattı. Artık uygulamayı ücretsiz veya indirimli olarak kullanabilirsiniz.Android telefonunuzda Play Store’u kullanmak zorunlu değildir, ancak en iyi deneyim ve güvenlik için Google Play Store‘dan başka bir şey önermiyoruz. Bu nedenle Google’ın mağazada her zaman sevdiğimiz özelliklere sahip olması gerekiyor. Bu sefer Google Play Store,  ücretli oyunları ücretsiz veya indirimli olarak satın almanızı sağlayan bir puan işlevi geliştirmeye hazırlanıyor.

Google Play Store’ye Puanlı Alışveriş Devri Geliyor

2019’da puan özelliği sınırlı sayıda ülkelerde kullanılıyordu. Ancak bu özellik Türkiye dahil pek çok ülkede mevcut değildi. 3 yıl ardından beklenen özellikler Play Store’da karşımıza çıkacak. Play Store’de kredi olarak “Play Puanları” kullanabilirsiniz. Böylelikle puan toplayarak mağazalardan alışveriş yapabileceksiniz.

Ücretli oyunlar Google Play Store'da ücretsiz olarak sunulacak!

Puan kazanmak için tamamlayabileceğiniz basit görevler de vardır. Ücretsiz uygulamalar indirerek, oyundaki görevleri tamamlayarak ve haftalık ücretsiz ödüller kazanarak puan kazanın. Paylaşılan ekran görüntüsünde görüldüğü gibi 100 puan 1 Sterlin değerindedir. Bu, 11 Mart döviz kuruyla yaklaşık 19 TL‘ye denk geliyor. Yani puanları toplayarak ücretsiz oyun satın alabilir veya oyunlarda indirimli olarak kullanabilirsiniz. Bu puanlar, satın alma için oyunda da kullanılabilir.

Bu özellik şu anda bazı ülkelerde mevcut ancak ülkemizde olup olmadığı konusunda henüz bir bilgi yok. Playpoint özelliğinin her geçen gün daha fazla ülkede kullanıma sunulmasıyla Türkiye’nin de çok yakında  şanslı ülkelerden biri haline geleceğine inanıyoruz.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -