Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

WhatsApp ücretli oluyor : ama düşündüğünüz gibi değil

Google News Peypan

Meta, sosyal medya platformu Instagram’dan sonra WhatsApp uygulamalarına abonelik sistemi getiriyor. WABetaInfo haberine göre şirket, WhatsApp Business platformu için özel olarak şirketlerin müşterileriyle iletişim kurmasını sağlayan  bir abonelik hizmeti geliştiriyor.

WhatsApp’ın özelliklerini daha önce duyurmuş olan WABetaInfo, abonelik sisteminin bir seçenek olacağını duyurdu. Aboneliklerin bireysel kullanıcıları kapsamadığını, yani WhatsApp Messenger uygulamasıyla ödeme yapılmadığını da açıkladı.

WhatsApp Business ek özellikler için para isteyecek

WABetaInfo’ya göre, yeni abonelik sistemi WhatsApp Business kullanan şirketlere ek yetenekler getiriyor. Artık Business’ın çoklu cihaz özelliğini kullanarak en fazla dört cihaz bağlayabilirsiniz. Sistem çalışmaya başladığında, ödeme yapan şirketler hesaplarını aynı anda 10 cihaza bağlayabilecek.

WhatsApp, Ayarlar> Bağlı Cihazlar’dan erişilebilen çoklu cihaz ekranında yeni bir abonelik planı tanıtmaya başladı. Tabii bu özelliğin geliştirilme aşamasında olduğunu ve henüz halka açıklanmadığını da unutmayın.Kendinize sormanız gereken en önemli sorulardan biri: WhatsApp Business abonelik fiyatı nedir? Ne yazık ki, bu konu hakkında özel bir bilgi yok. Ancak  işletme hesabınızla WhatsApp kullanmıyorsanız endişelenmeyin. Her zaman olduğu gibi mesajınıza tamamen ücretsiz olarak devam edebilirsiniz.

WhatsApp Business’ı kullanmak için işletme sahibi olmanıza gerek yoktur. Ayrıca uygulamanın kişisel numarası ile kayıt olabilirsiniz. Bunu göz önünde bulundurarak, WhatsApp Business’ı standart bir kullanıcı olarak kullanıyorsanız, abonelik sisteminizin kullanıcıları da içerdiğini unutmayın.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -