Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

Windows 11 güncelleme hakkında şikayet geldi

Google News Peypan

Windows 11 işletim sistemi, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak adına bu ay bir güncelleme paylaştı. Bu güncellemeden sonra bazı kullanıcılar  teknik hatalarla karşılaştı. Başlat Menüsü ile sorun yaşayan kişiler, bunun Widget Çubuğu ile çakıştığını iddia ediyor.Windows 11 Başlat menüsü gözükmüyor

Kullanıcılara göre bu ayki Windows 11 güncellemesinden sonra işletim sistemi bazı hatalar veriyor. Başlat menüsü açıldığında sistem aynı anda widget çubuğunu  açmaya çalışır ve ekranlar üst üste geliyor. Boot menüsüne girince kayboluyor.

Windows 11 güncelleme hakkında şikayet geldi

 

Güncellemeyle birlikte Not Defteri karanlık mod ve Windows Media Player‘a geri döndü. Bunların yanı sıra Microsoft Store‘a Android uygulamaları için bir önizleme seçeneği de geldi. Ancak, giderek daha fazla kullanıcı, widget çubuğunun ve başlat menüsünün çakıştığından şikayet ediyor.

Aynı sorun TechRadar tarafından yapılan testlerde de bulundu. Test edenler, menünün kaybolmasını nnöne geçmek çiin Windows tuşunu basılı tutarken fare ile başlat menüsü simgesine tıklamayı da denedi ve bu, sorunu kısmen çözdü. Teknik açıdan geliştiriciler tarafından çözülmelidir.

Soru şu ki, şirket bu sorunu neden Şubat güncellemesinden önce düzeltmedi?Windows geçen Haziran ayından bu yana sorunu biliyor ancak güncellemeyle birlikte şikayetler arttı, görünüşe göre şirket  son güncellemesinde bu hatayı düzeltmemiş.

Windows En Son’a göre şirket hatanın farkında. Bu nedenle, yakında bir düzeltme beklenebilir. Windows 11 işletim sistemine sahipseniz ve sorunlarla karşılaşıyorsanız, Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla bunları Microsoft’a bildirebilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sizce böyle ufak hatalar önemli mi ? Siz bu hata ile karşılaştınız mı? Sorularınızı ve cevabımı merakla bekliyorum.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -