Cuma, Mart 31, 2023
×

Youtube abone nasıl arttırılır? En önemli maddeler

Google News Peypan

YouTube abone  artırmak istiyor ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bu yazımda size fikir verecek ve YouTube kanalınızı geliştirecek yeni ipuçları sizi bekliyor.

Bugün YouTube sayesinde herkes yönetmen, oyuncu, şarkıcı, fenomen veya yapımcı olabiliyor. Bu sitede her gün yaklaşık 5 milyar video izleniyor. Bu büyük ve aktif  kitleyi görmezden gelmek ve bu platformda eğitimler kurmamak işletmeniz için büyük bir hata olur.

İzleyiciler sayfaya  abone olmanın bir yolunu arıyor olabilir. Abonelik kazanmak, yeni bir video yüklediğinizde  otomatik bildirimler almak anlamına gelir, bu da  yeni videolarınızı daha fazla kişinin izlemesini sağlar. Bu, YouTube abone sayınızı artırmanın yolları hakkında bir kılavuzdur. Bu makale sizin için bir rehber olacaktır.Maddeler;

  • Düzenli ve istikrarlı video paylaşımı.
  • Bir intro hazırlayın.
  • İkna yeteneklerinizi kullanın.
  • İzleyicilerin odağını öğrenin.
  • Göz alıcı kapak fotoğrafları kullanın.
  • Sosyal Medya fenomenleri ile videolar çekin.
  • Rakiplerinizi takipte kalın.
  • Video çekerken kendiniz olun.
  • Başlıklarınızda ve açıklamada Anahtar kelimeleri kullanın.
  • Tek platforma takılı kalmayın.

Düzenli ve istikrarlı video paylaşımı

Kitlenizle uzun vadeli, güvene dayalı bir ilişki başlatmak için videolarınızı tutarlı bir şekilde yayınlamanız gerekir. Ne zaman ve ne sıklıkta video yayınlayacağınıza karar verirken, odaklanacağınız bir gün seçin. Bu nedenle videolarınızı izlemek kullanıcılar için bir alışkanlık haline gelir.

YouTube’daki popüler kanallar sürekli video paylaşıyor, bu yüzden insanlar o gün videoları izlemek için  zaman ayırıyor. Bir diğer önemli nokta ise; Bir kitle, bir yılı aşkın süredir yeni içerik yayınlamadığınızı gördüğünde kanalınıza abone olmaz. Kaydolmak için içeriğinizi düzenli olarak yayınladığınızı bilmeleri gerekir.

Youtube abone nasıl arttırılır? En önemli maddeler

Bir intro hazırlayın

Kullanıcılar kanalınızı ziyaret ettiğinde, onları  bağlamak için bir fragman oluşturun. Kim olduğunuzu, içeriğinizin neden izlenmeye değer olduğunu ve izleyicilerin neden sizinle etkileşim kurmaya devam etmesi gerektiğini açıklayan bir video olmalıdır. Ayrıca, videodaki alıcıların her biriyle konuştuğunuzdan emin olun. İçeriğinizin doğrudan sorunlarıyla konuşmasına ve bunları nasıl çözeceklerini göstermesine izin verin.

Gelecekte fragmanınızı değiştirmekten korkmayın Yeterince izlenme ve abone almıyorsanız, bu fragmanınızı değiştirmek için bir neden olabilir. Kanal

için tanıtım videonuzu  bir film fragmanı olarak düşünün. Fragman ilginizi çekmiyorsa bu filmi izlemek için sinemaya gitmeyin.Aynı şey kanalınız için oluşturduğunuz video için de geçerlidir.

Kanal fragmanında çok sayıda izleyici ve abone ile başarılı olan  rakiplerinizin neler yaptığını öğrenin. Önemli noktaları gözden geçirin ve kanal fragmanınız için bunlardan nasıl yararlanabileceğinizi öğrenin.

İkna yeteneklerinizi kullanın

Kullanıcılar videonuzla ilgilendiğinde, kaydolmalarını mümkün olduğunca kolaylaştırın. Videoya, insanların abone olmak için düğmeyi tıklaması gerektiğini söyleyen ek açıklamalar ekleyin.

Ek açıklamaların yanı sıra sözlü olarak da videoya abone olmalarını isteyebilirsiniz. Hedef kitlenizle bağlantı kurmanız ve onlara kaydolmaları için bir neden vermeniz daha mantıklı olabilir.

İzleyicilerin odağını öğrenin

Takipçi sayınızı artırmak için kitlenizi ve  ilgi alanlarını bilmek çok önemlidir. Tıpkı yazılı içerik gibi, bu anlayış da hedef kitlenizin sorunlarına veya sorularına dayalı olarak videonuzu oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Kitleniz oluşturduğunuz videoları ne kadar çok bulur ve ararsa, kanalınıza o kadar çok kişi abone olur.

Youtube abone nasıl arttırılır? En önemli maddeler

Göz alıcı kapak fotoğrafları kullanın

Bu biraz ikincil bir tavsiye gibi görünebilir, ancak videonuzu  görsel olarak tanıtmak, abone sayınızı artırmak değil, kitlenizi azaltmak için bir faktör olabilir. Birinin YouTube’daki arama sonuçlarına baktığını veya diğer sosyal ağlardan birinde YouTube videosunu izlediğini hayal edin. Seçtiğiniz küçük resim, kullanıcıların videoyu izleyip izlemeyeceklerine karar vermelerine yardımcı olur. Günlük hayatınızı düşünün, arada bir kitabı kapağına göre bile değerlendirebilirsiniz.

YouTube abonelerini nasıl artıracağınızı öğrenmek ve hangi videonun en yüksek tıklama oranına sahip olduğunu görmek için video analizlerinizi takip etmeyi unutmayın.Bu şekilde küçük resimlerin nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla fikir edinebilirsiniz.

Youtube abone nasıl arttırılır? En önemli maddeler

Sosyal Medya fenomenleri ile videolar çekin

Sosyal ağlarda paylaştığı fotoğraf ve videolarla bir ürünü eleştirerek geçimini sağlayan birçok insan var ve genellikle çevrelerindekileri kıskanıyorlar.

Aslında, influencerların Instagram, YouTube, Twitter vb. kanallarda kullandığı ürünü insanların çevrimiçi satın aldığını söylüyorlar. Etkileyicilerin gücünü hafife almayın ve abonelerinizi büyütmenize ne kadar yardımcı olacaklarını  düşünün. söylemek.

YouTube’da influencer bulma konusunda “nereden başlarım, benim sesime benzeyen ve markamı istediğim gibi temsil eden birini nasıl bulurum?” gibi sorularınız olabilir. Birlikte çalışabileceğiniz etkileyicileri bulmanın birkaç yolu vardır:

Sektörünüzle ilgili konular için YouTube’da arama yaparak başlayın. Videoları kimin yayınladığını ve en çok takipçi ve etkileşime sahip olduğunu araştırın. elde etmeye çalışır

Rakiplerinizi takipte kalın

Kanal küçük resimlerinin ve fragmanlarının öneminden zaten bahsetmiştik, ancak YouTube, pazarlamanın her alanında önemli bir ağdır. YouTube kanal stratejinizi belirlerken ve daha fazla abone almak istediğinizde, rakibinizin video içeriğine bir göz atın. izleyicinin tepkisi İzleyicilerden en çok hangi konular ilgi çekiyor?

Rakiplerinizin YouTube abonelerini artırmak için izleyicileriyle nasıl etkileşime girdiğine bir göz atmayı unutmayın. Onlardan herhangi bir geri bildirim alıp almadıklarını kontrol edebilirsiniz.

Bir konu izleyiciden yeterince ilgi görmüyorsa, bundan kaçınmanız gerektiğini anlamak kolaydır.

Video çekerken kendiniz olun

Siz veya içeriğiniz sıkıcı olduğunda abone kazanmak mümkün değildir, bilgilendirici içerik üretebilirsiniz ancak izleyicinin dikkatini çekemezseniz, gelecekteki malzemelerinizle ilgilenmezler.

Kişiliğinizi göstermek sizi insanlar gözünde samimi gözükür.

Metni sadece kameraya dönük olarak okumak pek mantıklı olmaz, tutkunuzu, duygunuzu gösterir ve duygularınızı izleyiciye aktarır. İzleyicilerinizin sizi izlerken veya sizden bir şeyler öğrenirken kesinlikle büyülenmesini istersiniz; bu, monoton olduğunuzda ve okumaya dayalı hazırlanmış bir konuşma ile çalışma boyunca ilerlediğinizde pek olası değildir.

Başlıklarınızda ve açıklamada Anahtar kelimeleri kullanın

SEO gibi bazı temel ilkelerle kapsayıcı olduğunuzdan emin olmanız gerekir. SEO sadece web siteniz için değildir. Google’ın sahibi olduğu YouTube’da da başlığı ve açıklamayı doğru kullanmalısınız.

Google, arama sonuçlarında YouTube videolarına gerçekten öncelik veriyor. Bundan tam anlamıyla yararlanmak için anahtar kelime araştırmanızı doğru bir şekilde yapabilir ve kanal trafiğinizi artırabilirsiniz.

Lütfen dikkat; Doğru bir başlık oluşturmaz ve SEO’yu başka bir yerde ihmal ederseniz, videonuz  binlerce başka içerik arasında kaybolabilir.

Tek platforma takılı kalmayın

YouTube kanalınızı başka platformlarda veya kanallarda paylaşmaya çalışın. Diğer kanallarınızı takip eden aboneleriniz olabilir ama YouTube’da bir kanalınız olduğunu bilmiyorsunuz. Web sitenizi  Facebook ve Twitter’da tanıtırken YouTube kanalı için de aynısını yapmalısınız. Yeni bir video yayınladığınızda, diğer ağlarda aboneleriniz olabilir. YouTube kanalınıza daha fazla trafik çekmek için abonelerinizi bu durumdan haberdar  edebilirsiniz.

Paylaştığım bu detayları göz önünde bulundurarak ve birkaç noktaya dikkat ederek YouTube’daki abone sayınızı ve etkileşiminizi kolayca artırabilirsiniz.

Aşağıda “YouTube hesabınızı geliştirmek için ipuçları” eklediğim başka bir makale var. Ayrıca bir göz atmanızı öneririm.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -