Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

YouTube Ana Sayfası Değişiyor: Podcast’lerle Yeni Tasarım:

Google News Peypan

Birçok farklı video kategorisine sahip olan YouTube, podcast pazarına daha fazla ağırlık vermeye başlıyor. YouTube, sesli içerik olarak podcast siteleri ve podcast ile ilgili  yenilikler sunacak.

YouTube podcast’inin ayrıntıları, YouTube’un yeni yol haritasını içeren 84 sayfalık sızdırılmış bir iş sunumundan sonra  da ortaya çıktı. Video platformu, podcast’ler için kendi ana sayfasını sağlayarak ses hizmetini geliştirmek istiyor.

YouTube, podcast tam bir revizyondan geçiyor

Podnews tarafından internete sızdırılan YouTube belgesi, podcast’lerde pazar keşfi ve analizi gibi dünyanın en zor sorunlarından bazılarını çözmeyi amaçlıyor. YouTube, podcast’e özel bir ana sayfa kullanarak içerik yüklemeyi ve algılamayı kolaylaştırmak istiyor.

 

Sunumda, YouTube’un podcast’te dikkate aldığı bazı fikir ve hizmetleri “İleriye Bakmak” başlıklı bir bölümde topladık. Bu bölümde iki kavram açıklanmaktadır: kayıt ve arama / algılama.

Satın alma başlığı altında, YouTube, YouTube’un “Podcast’ler İyileştirmeyi (örn. RSS) basitleştirmek için yüklediğini açıklar. Arama ve keşif ararlarken, belirttiğiniz başlık için işlevsel olmayan bölüm. Bu bölümde, Podcast’ler ön tarafta şarj edilecektir Böylece adından tahmin edilebilir ve kullanıcıya özel bir sayfa sağlayabilirsiniz.

Şirket, podcast güncellemelerini YouTube.com/podcasts adresinde yayınlayacak. Bağlantı henüz çalışmıyor, ancak sizi otomatik olarak YouTube ana sayfasına yönlendirmez. Bu, YouTube’un aktif olarak çalıştığını gösterebilir.

YouTube Ana Sayfası Değişiyor: Podcast'lerle Yeni Tasarım:

 

Google’ın kendi platformu, bazı içerik oluşturuculara podcast oluşturmalarını ve bunları YouTube’da yayınlamalarını önerdi. Bloomberg’e göre bazı içerik oluşturucular 50.000 ila 300.000 dolar aralığında ödeme yapacak.

YouTube, podcast dünyasına iki önemli rakibi Spotify ve Apple ile aynı anda girecek. Spotify, podcast deneyimini geliştiren özellikleri daha önce duyurmuştu. Insider Intelligence eMarketer, Spotify’ın 2020’de podcast harcamalarının en büyük payının %51’ini oluşturacağını açıkladı.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -