Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

YouTube, kullanıcılarını reklama boğmaya hazırlanıyor!

Google News Peypan

YouTube Shorts ilk olarak Eylül 2020’de TikTok’a rakip olarak ortaya çıktı. O zamandan beri kitleler tarafından kullanılıyor ve son zamanlarda çok başarılı oldu. Ancak şimdi, ortaya çıkan bilgilere bakılırsa, YouTube Shorts’un başarısıyla Google, videoya reklamlar ekleyecek. Gelin haber detaylarına birlikte göz atalım. YouTube Shorts’un başarısı ile bir reklam yerleştirildi.

YouTube, kullanıcılarını reklama boğmaya hazırlanıyor!

TikTok ile rekabet etmesi için piyasaya sürülen YouTube Shorts, geçen yıl içinde kullanımı dört katına çıkardı. Google, YouTube Shorts’a reklam ekleyecektir. Günlük 30 milyardan fazla oynanmıştır. Google yetkililerine göre, YouTube Shorts videolarına reklam eklemenin ilk aşamalarında olduğu için geri bildirim iyi çalışıyor. YouTube’un kısa videolar ve reklamlardan aldığı geri bildirimlerle elde ettiği başarının  ivme kazanacağı tahmin ediliyor.

 Google CEO’su Sundar Pichai konuyla ilgili şunları söyledi: 

“Ürünlerle her zaman yaptığımız gibi, önce harika bir kullanıcı deneyimi oluşturmaya odaklanıyoruz ve zaman içinde para kazanmayı oluşturmaya çalışacağız.”

V

Sundar Pichai, YouTube TV abonelik hizmetinin de çok başarılı olmaya başladığını açıkladı. Kullanıcıların YouTube TV’de her gün 700 milyon saatin üzerinde içerik tükettiği açıklandı. Bu büyümenin ardından Pichai, kullanıcıların yorum yapabilmeleri ve içerik paylaşabilmeleri için telefona eklenebilecek yeni özellikler sunacağını söyledi.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -