Cumartesi, Nisan 1, 2023
×

YouTube ReVanced geliyor!

Google News Peypan

YouTube, son yıllarda tanıttığı ücretli abonelik sistemiyle kullanıcılara reklamsız bir deneyim yaşattı. Elbette abonelere video kaydetme ve daha sonra çevrimdışı  izleme veya YouTube Müzik uygulamasını izleme gibi deneyimler de sağladı.

Ancak YouTube Vanced adlı bir uygulama, benzer işlevleri ücretsiz olarak sunduğu için başlangıçta Google tarafından  Play Store’dan kaldırıldı. Daha sonra kötü amaçlı olarak işaretlendi. Şimdi farklı bir isimle geri döndüm.

YouTube ReVanced, Vanced’i Devralıyor

Google, YouTube Vanced ile savaştıktan sonra mağazadan kaldırıldı ve tüm platformlarda kötü amaçlı olarak işaretlendi. Önemli ölçüde azaltılmış kullanıcı sayısına sahip uygulamalar, bir süre sonra tamamen beyaz bayrak gösteriyor gibi görünüyor.

Ancak, Vanced’in mirasını devralmaya hazırlanan ReVanced adlı yeni bir oluşum görüyoruz. Tabii kendi ifadelerine göre Vanced ekibiyle aralarında organik bir  bağ yok. Hatta pek çok kişinin beklediği özellikleri sağlayamayabilir. Ancak, halihazırda Vanced kullananların çoğu, başvuru bittiğinde yeni formasyona katılmayı planlıyor.

Ancak ReVanced geliştiricileri, uygulamanın Vanced’den çok daha karmaşık olduğunu ve güncelleme için üçüncü taraf yazılımların kullanılmasını gerektirmediğini belirtiyor. Hatta ReVanced Manager dedikleri yazılımların kısa sürede hazırlanabileceğini belirtiyor. Türkçe dahil 26 dili desteklediği iddialarından biridir.

İLGİLİ MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Popüler

- Advertisment -

Kategori ile ilgili

- Advertisment -